
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 11 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04144
Ext.Price$0.04144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04144 | $0.04144 |
| 10 | $0.02072 | $0.20720 |
| 50 | $0.01594 | $0.79700 |
| 100 | $0.01423 | $1.42300 |
| 500 | $0.01271 | $6.35500 |
| 1000 | $0.01171 | $11.71000 |
| 3000 | $0.01078 | $32.34000 |
| 5000 | $0.01007 | $50.35000 |
| 10000 | $0.00941 | $94.10000 |
| 30000 | $0.00879 | $263.70000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
